Hírek
2013. Július 22. 10:55, hétfő |
				Helyi				
Forrás: saját forrás
				
				Aratják a búzát Kapuváron is
				Az időjárás is segíti a gyors betakarítást.
Elkezdődött az aratás Kapuváron, ilyenkor van az egyik legsűrűbb dologidő a mezőgazdaságban. Még hétvégén is dolgoznak a kombájnok a födeken, traktorok, teherautók szállítják a gyűjtőhelyekre a learatott gabonát.
	A gazdák próbálják a lehető legrövidebb úton, a forgalom zavarása nélkül eljuttatni a gabonát az átvevő helyekre, de az Osli felé vezető út környékéről ez évek óta gondokkal jár. A Margit hídon nem hajthatnak át a súlykorlátozás miatt, ezért kerülő útra kényszerülnek.A kerülő úton kénytelenek felhajtani a 85-ös főútra, és így áthajtani a városközponton. A gazdák a közlekedők türelmét kérik, mert ilyenkor lelassítják a forgalmat, átmenetileg némi torlódást is okozhatnak.
	Az előrejelzések szerint a jó idő tovább tart, így befejeződik időben Kapuváron a búza aratása. Biztonságban, raktárban lesz a jövő évi kenyérnek való, és az átmeneti forgalmi akadályok is megszűnnek.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 09:00, hétfő | Helyi
Véradások a Rábaközben
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.













