Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2021. Február 02. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Áremelésre kényszerülnek a tojástermelők

Áremelésre kényszerülnek a tojástermelők

A héjas étkezési tojások átadási árainak emelését kezdeményezik kereskedelmi partnereiknél a Baromfi Termék Tanácsba tömörült tojástermelő vállalkozások a takarmányok és a takarmány-alapanyagok drágulása miatt

- tájékoztatta az MTI-t a Tojásszövetség hétfőn. A közleményben az Agrárgazdasági Kutatóintézet adataira hivatkozva kiemelték: a gabonafélék 25-30 százalékkal drágultak az elmúlt fél évben, a takarmánykukorica ára 2021 januárjának második hetében már meghaladta a tonnánkénti 60 ezer forintot. Hasonlóan alakulnak a kész takarmányok árai is - tették hozzá.

A szövetség szerint az előrejelzések alapján várhatóan az áremelkedés folytatódik, így a kész takarmányoknál az idei év első felében további 10 százalékos drágulás várható.

A gazdálkodók szerint az átadási árak emelésének nem kell szükségszerűen megjelennie a fogyasztói árakban, mert azok nagymértékben függnek a kereskedők árképzési gyakorlatától is.

Címkék: ár, áremelkedés, tojás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum

Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.