Hírek
2018. Január 03. 07:00, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Átadták a megye önkéntes tűzoltóinak a pályázaton nyert eszközöket, felszereléseket
A megye 63 önkéntes tűzoltó egyesületéből 60 nyert.
Sikeresek voltak Győr-Moson-Sopron megye önkéntes tűzoltó egyesületei a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által kiírt pályázaton. A több mint 48 millió forint értékű támogatásban megítélt felszereléseket december utolsó napjaiban adták át aGyőr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Idén megyénkben összesen 60 egyesület pályázott és kapott támogatást.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és az Magyar Tűzoltó Szövetség 2017-ben kiírt pályázatán hatszázmillió forintra lehetett pályázni, ötszázat az önkéntes tűzoltó egyesületek, százat pedig az önkéntes mentőszervezetek között osztottak szét. Az országban 2017-ben hatszázkét egyesülettel és csaknem kétszáz mentőcsapattal született megállapodás a pályázat nyomán. Mindenkinek köszönet jár, aki önkéntesként az ország lakosainak biztonságáért dolgozik.
Az ünnepélyes átadáson Báner Attila tűzoltó ezredes, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese üdvözölte az egyesületek képviselőit, s örömmel számolt be az évről-évre növekvő pályázati lehetőségekről. Beszédében kiemelte az önkéntes tűzoltó egyesületek szerepét, amely egyre növekszik, hiszen megyénkben már négy egyesület - Tét, Győrszemere, Fertőszentmiklós és Nagycenk - önállóan is beavatkozhat. Megköszönte az egyesületek tevékenységét, hogy az év során gyorsan és hatékonyan reagáltak és avatkoztak be egy-egy káresetnél.
Galumba Lajos tűzoltó alezredes, megyei tűzoltósági főfelügyelő is üdvözölte az egyesületeket, beszédében kitért az évről-évre növekvő pályázati lehetőségekre, amelyen örömmel vesznek részt nagy számban az önkéntes tűzoltók, majd elsőként a nagy értékű EDR rádiókat adta át az önkéntes egyesületek részére. Ezt követően az önkéntes tűzoltó egyesületek képviselői tételesen vették át a műszaki osztály segítségével az egyesületenként csoportosított eszközöket.
Ebben az évben a Győr-Moson-Sopron megyében működő hatvanhárom, együttműködési megállapodással rendelkező önkéntes tűzoltó egyesület közül hatvan nyújtott be pályázatot. A pályázati anyagok mind a tartalmi, mind a formai követelményeknek megfeleltek. Az egyesületek a lehetséges kategóriákon belül az igényelt forrásokat rangsorolták, figyelembe véve, hogy mire lenne a legnagyobb szükségük.
A bírálóbizottság is mind a 60 pályázatot támogatta, összesen 42.458.675 forint értékben. 2017-ben a megyében működő négy önállóan beavatkozó önkéntes tűzoltó egyesület a pályázaton megítélt összegen felül további 6.280.000 forintot kap normatív támogatás formájában.
Így összesen ebben az évben a katasztrófavédelem a megyében működő tűzoltó egyesületeket több mint 48 millió Ft-tal támogatja.
Ezen felül ebben az évben a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 5 darab felújított, 1000 liter víz szállítására alkalmas Mercedes gépjárműfecskendőt osztott ki az egyesületek között. Ebből egyiket a megyénkben működő ásványrárói önkéntes tűzoltó egyesület nyerte el, közel 11 millió forint értékben. A 2017. március 01-e óta önállóan beavatkozóként működő nagycenki önkéntes tűzoltó egyesületnek szertárépítésre további 3 millió forint támogatást ítéltek meg.
A támogatásból például szertárfelújításra több mint kétmillió forint értékben kapott támogatást öt egyesület. A legnagyobb tétel a szakfelszerelések kategóriában nyújtott 28.552.563 forint támogatás. Komoly előrelépést hoz a védőfelszerelések tekintetében az a több mint tizennégy millió forint értékű eszköz, melyet az egyesületek elnyertek. A pályázatot benyújtó egyesületek sikeresen pályáztak a rádióforgalmazás színvonalának növeléséhez szükséges eszközökre is, így a közbeszerzéseket követően tizenhét EDR rádiót is kapnak. A képzések területén is jelentős igény merült fel az egyesületek részéről, hetvenkilenc kisgépkezelői vizsgára és tizenöt fő részére pályaalkalmassági vizsgálatra kaptak lehetőséget a pályázó egyesületek.
A pályázott eszközök tekintetében minden esetben figyelembe vették az önkéntes tűzoltó egyesületek a hivatásos tűzoltó-parancsnokság által meghatározott szakmai szempontokat, melyet az elmúlt időszakban történt beavatkozások jellegének megfelelően és a hiányzó védőeszközök, szakfelszerelések figyelembevételével határoztak meg.
Napjainkra a biztonság fogalma felértékelődött, egyre nagyobb szükség van az önkéntesekre, akik önzetlenül támogatják a hivatásos erők munkáját. Ismerik a helyi sajátosságokat és növelik a településükön élő emberek biztonságérzetét. Az egyesületek tagjai önként, fizetség nélkül, szabadidejükben működnek közre a területükön a tűzoltási és műszaki mentési feladatok ellátásában, ezért köszönet illeti munkájukat.
Az új korszerű, a mai igényeknek megfelelő felszerelésekkel, eszközökkel megyénkben tovább javul a tűzoltó egyesületek beavatkozóképessége, ezzel is növelve a mentő tűzvédelem színvonalát és a lakosság biztonságát.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 16:00, csütörtök | Helyi
A Pannon-Víz nevében próbálkoznak telefonos csalók
Felhívás
2024. November 21. 09:00, csütörtök | Helyi
A közlekedési balesetek alapszabálya
Sérült esetén kötelező rendőrt hívni.
2024. November 21. 07:50, csütörtök | Helyi
Dömötör Csaba: Várhelyi Olivér megkapta az EP-szakbizottsági jóváhagyását az uniós biztosi megbízatásához
Várhelyi Olivér magyar uniós biztosjelölt megkapta az Európai Parlament szakbizottsági jóváhagyását arra, hogy a következő Európai Bizottság tagja lehessen