Hírek
2019. Január 28. 16:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt
Autós pihenőket építenek az M86-os gyorsforgalmi út mellett Sopronnémetinél
Benzinkutak egyelőre nem lesznek.
A Szombathely-Csorna-Győr autóutakon jelenleg nincs közvetlen pihenőhely a közlekedők számára. A 2018 tavasza óta épülő létesítmények fogják biztosítani a nehézgépjárművek, buszok és személyautók vezetőinek és utasainak pihenését.
A beruházás részeként az M86 és M85 autóutak kb. 90 kilométeres szakaszán épül meg a „Rábaköz” komplex pihenőpár, amely mindkét menetirányban biztosítja egy a későbbiekben létesíthető üzemanyagtöltő állomás helyigényét, illetve az elektronikus töltőállomás telepítéséhez szükséges védőcsövezést is. A pihenőhelyek az autóút mindkét oldalán Sopronnémeti településtől délre találhatóak, Sopronnémeti és Szil településhatárához közel.
A két komplex pihenőhelyen oldalanként 30 db személygépjármű parkoló, 29 db tehergépjármű parkoló és 5 db autóbusz parkoló kerül kialakításra, valamint kiépítik az ehhez kapcsolódó vizesblokkokat is. A hulladékok tárolására oldalanként legalább 2-2 db mélyépítésű hulladék tározó tartályt létesítenek, és kialakítják a szelektív hulladékgyűjtés helyét is. A pihenőhelyi bútorok talajba rögzítet kivitelben készülnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Indul a STRABAG Klassz RoomProgram
Megnyílt a pályázati lehetőség általános iskolák részére.
2026. Április 30. 16:00, csütörtök | Helyi
A május elsejei hosszú hétvége programjai
Hova menjek? Mit csináljak?
