Hírek
2018. Május 16. 11:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Az eddigieknél is pusztítóbb merényletekre készülhet az Iszlám Állam
Nyugati titkosszolgálatok információi szerint az eddigieknél is összetettebb és pusztítóbb merényletek végrehajtására készülhet az Iszlám Állam (IÁ) Európában
- jelentette ki Horváth József biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. Közölte: ugyan az IÁ jelentősen visszaszorult Szíriában és Irakban, ezzel együtt több ezer katonája kapott szabad elvonulást.
Részben a menekülthullámot kihasználva, egyfajta logisztikai bázis kiépítésével Európában előkészíthették összetettebb akciók végrehajtásának lehetőségét is - mondta a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
