Hírek
2016. Február 28. 04:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az Európai Bizottság kedvezően értékeli a magyar reformokat
Az Európai Bizottság a korábbiaknál lényegesen objektívebb és kedvezőbb értékelést adott a magyar gazdaság helyzetéről, pénteken kiadott reformintézkedéseit értékelő országjelentésében
- mondta Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár szombaton az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.
A kabinet képviselője hangsúlyozta, a bizottság külön kiemelte a kiegyensúlyozott gazdasági növekedést, valamint a költségvetési deficit fegyelmezett betartását, ami középtávon is fenntartható fiskális egyensúlyt teremt.
Az EB a munkaerő-piaci helyzetet is dicsérte, külön megemlítve a munkanélküliség alacsony szintjét, amely a válság előtti időszaknál is kedvezőbb - fejtette ki Balogh László, aki szerint a bizottság azzal is egyetértett, hogy a devizahitelek forintosítása jelentősen csökkentette Magyarország sérülékenységét.
Kiemelte, Brüsszel emellett visszaigazolta azt is, hogy a kormány például az online pénztárgépek segítségével jelentős haladást ért el az adóelkerülés elleni fellépésben.
A helyettes államtitkár szólt arról is, a magyar kabinetnek nincs vitája a bizottsággal abban, hogy tovább kell csökkenteni a vállalkozások adóadminisztrációs terheit, szerinte ezt mutatja az is, hogy a kormány régóta dolgozik az ügyintézés ügyfélbarátabbá tételén.
Balogh Zoltán aláhúzta továbbá, hogy Brüsszel a közfoglalkoztatási program lényegét is megértette, így azt már pozitív hangon említik, a kormány pedig egyetért azzal a megjegyzéssel, hogy a programban részvevők munkaerő-piaci elhelyezkedését jobban kell segíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.

