Hírek
2013. Március 30. 20:35, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az MSZP bocsánatot kért a Tárkival kapcsolatos tévedése miatt

Az MSZP elnézést kér a Tárkival kapcsolatos tévedése okozta kellemetlenségért.
Az ügy előzménye, hogy Lukács Zoltán szocialista parlamenti képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva beszélt a Tárki legfrissebb felmérésének eredményéről, amely szerint az MSZP támogatottsága évtizedes mélyponton áll, a teljes népesség körében 9 százalékot tesz ki. Azt mondta: a Tárki a Századvég-csoport tagja, amelynek 3 milliárd forintot adott a kormány anélkül, hogy nyilvánosságra hozta volna, mit teljesít ezért a csoport. "Most már világossá vált, hogy mit teljesít" - fogalmazott.
A Tárki vezérigazgatója, Tóth István György pénteken nyilvános bocsánatkérésre szólította fel az MSZP-t. A Tárki Társadalomkutatási Zrt. független kutatóintézet, magyar magánszemélyek tulajdonában áll, és semmi köze a Századvéghez - írta a Mesterházy Attilának, az MSZP elnökének címzett levelében a vezérigazgató.
A szocialista párt országos központja erre reagálva szombaton közleményt juttatott el az MTI-hez, emlékeztetve: a párt pénteki kommünikéjében nyilvánosan elismerte, hogy az említett sajtótájékoztatón téves információk hangzottak el, és azokat Lukács Zoltán nyilvánosan visszavonta.
"A tévedésünkkel okozott kellemetlenségért az érintettektől ezúton bocsánatot kérünk" - írták.
Korábban a Századvég is jelezte, hogy a Tárki semmilyen kapcsolatban nem áll a Századvég-csoporttal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.