Városlista
2026. július 5, vasárnap - Sarolta, Emese

Hírek

2016. Május 09. 07:48, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az új migránsútvonalak indokolhatják az osztrák intézkedéseket

Az új migránsútvonalak indokolhatják az osztrák intézkedéseket

A miniszterelnök belbiztonság főtanácsadója szerint Ausztria fokozott határőrizeti intézkedései arra utalnak, attól tartanak, hogy Ausztria felé tolódik a migránsok útvonala.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában ezt annak kapcsán mondta, hogy az osztrák rendőrök vasárnap embercsempészeket, illegális bevándorlókat keresve azosztrák-magyar határátkelőhelyeken fokozott ellenőrzést tartottak. Az intézkedés következtében több mint tíz kilométeres torlódás alakult ki Hegyeshalomnál. Emellett a Brenner-hágónál az olasz határra tervezett kerítésépítési munkálatokat is megkezdte Ausztria.

A belbiztonsági főtanácsadó szerint ezeket a lépéseket nyilván az illegális migráció folytatódásáról, a nyári időszakra várható előrejelzésekről szóló információk indokolják.

Bakondi György hozzátette, jelentős illegális migráció tapasztalható a balkáni útvonalon, Líbiából már más utakon keresztül egyre többen jelennek meg Olaszországban is, s onnan várhatóan Ausztria, illetve Németország felé veszik az irányt a migránsok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.