Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2021. Március 07. 18:16, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az üzletek online továbbra is nyitva tarthatnak

Az üzletek online továbbra is nyitva tarthatnak

A járvány óriási hullámban tört Európára, így Magyarországra is, ezért kell zárni, de az üzletek online továbbra is nyitva tarthatnak, az interneten mindent meg lehet vásárolni

- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára vasárnap a Facebookra feltöltött posztjában.

Schanda Tamás azt kérte a lakosságtól, hogy azokban a boltokban, amelyek továbbra is fogadhatnak vevőket, átgondoltan vásároljanak, ne kelljen feleslegesen, többször menniük. Lehetőleg egy ember menjen egy családból, így is csökkentik a kontaktusszámot, valamint fontos, hogy az emberek, ha tudnak, kártyával fizessenek, mert a készpénz felületén is megmaradhat a vírus.

Tartsák be 1,5-2 méteres távolságot az üzlet munkatársaitól és a többi vásárlótól is, viseljék a maszkot megfelelően, valamint kezüket gyakran fertőtlenítsék - hívta fel ismételten a figyelmet az óvintézkedésekre az államtitkár.

"Köszönettel tartozunk a kereskedelmi dolgozóknak, hiszen folyamatosan helytállnak a legrosszabb időszakokban is, és biztosítják azt, hogy semmiben ne szenvedjünk hiányt. Vigyázzunk fokozottan az egészségükre!" - fogalmazott Schanda Tamás a Facebookon.

Címkék: üzlet, online

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld

Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet

Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.