Hírek
2016. Június 08. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Beruházási ellenőrzési rendszert alakít ki a kormány
Központi elektronikus nyilvántartást alakít ki a kormány az állami beruházások folyamatos felügyeletére - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb, kedden megjelent számában.
A kormányhatározat szerint a Központi Állami Beruházás Ellenőrzési Rendszert a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alakítja ki és működteti 2017 januárjától.
Az adatbázis a minisztériumok és valamennyi, az irányításuk vagy felügyeletük alá tartozó költségvetési szerv, a beruházások kapcsán érintett egyéb szervezetek, így különösen a helyi önkormányzatok, a többségi állami és önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok központi forrásból állami ingatlanon megvalósuló ingatlanberuházásaival kapcsolatos információkat tartalmazza majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
