Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2012. Szeptember 08. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: storyonline.hu

Beteg a kiváló írónő

Beteg a kiváló írónő

Rosszindulatú daganatot találtak Amerika egyik legsikeresebb kortárs írónője, Judy Blume emlőjében.

Egy fantasztikus és egy borzasztó hírt osztott meg rajongóival blogjában Judy Blume. A sikeres írónő hamarosan végez új könyvével, de a munkáját hátráltatja az egészségi állapota.Elárulta, néhány hete mellrákot diagnosztizáltak nála, és azóta már átesett egyműtéten is. Az állapota azonban folyamatosan javul, és reméli, hogy hamarosan visszatérhet az íráshoz.

A világszinten 80 millió, gyerekeknek és tiniknek szóló könyvet eladó Blume nem először kényszerül megküzdeni a gyilkos kórral. Tizenhét évvel ezelőtt a méhét kellett eltávolítani egy rosszindulatú daganat miatt. A műtétet követően életmódot váltott, és megszállottan figyelt egészségére. Nem ivott, nem dohányzott, nem evett vörös húst, és minden nap edzett. Viszont mindezek ellenére, a rák újra megtámadta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet