Hírek
2012. Február 02. 12:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Bevásároltak a forintból?
Rég nem láttunk már 300 alatti forint árfolyamot. Ma reggelre már 289 forint alatt is volt az euróval szembeni jegyzés, innen azonban visszapattant 290-re.
Vannak, akik a nemzetközi piacok szárnyalásának tudják be a forinterősödést, vannak, akik a korábban közölt adatoknak tudják be, és olyanok is akadnak, akik a közös európai banki lépéseknek tudják be a jobb piaci hangulatot, ami a forint erősödést okozta.
Teljesen egybitessé váltak az amerikai és az európai piacok az elmúlt két hétben, bár az igen/nem kontextusban alig láttunk olyan hírt, ami a nemet, azaz a lemorzsolódást eredményezte volna. A gyorsjelentések erősen vegyes képet mutatnak a tengerentúlon, az európai szezon pedig majd csak most indul be. Az Equilor elemzői szerint a piaci mozgások leginkább annak köszönhetők, hogy a FED múlt héten rányomta bélyegét az alacsony kamatokra és a kedvező tőkepiaci környezetre, de az EKB háza tájáról is a szirének hangját lehet hallani.Ne feledjük, hogy február 29-én lesz a következő EKB-tender, amikor a bankok számára jelentősen enyhítenek a fedezeti feltételeken, azaz lassan már a sztaniolpapírért cserébe is lehet kapni 3 éves futamidejű hiteleket. Egy ilyen környezetben gyakorlatilag arbitrázsnak tűnik a vásárlás a tőzsdéken, amíg 1 százalékon lehet finanszírozni az EKB-tól felvett hiteleket.
Egyes elemzők szerint a forint erősödés mögött nagy piaci szereplők állhatnak, de arról nincs hír, hogy ki kezdhetett intenzív forintvásárlásba. Közben a svájci frank rövid időre a 240 forintos lélektani határt is áttörte ma reggel, az követően, hogy egy napja 244,70 forint közelében indult a kereskedés.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

