Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2024. Augusztus 13. 08:01, kedd | Sport
Forrás: MTI

BL-selejtező - A balhátvéd poszt okoz gondot a Midtjylland edzőjének

BL-selejtező - A balhátvéd poszt okoz gondot a Midtjylland edzőjének

A Midtjylland vezetőedzőjének a balhátvéd poszt okoz gondot a Ferencváros elleni visszavágó előtt a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában.

"A kétgólos előny jó, de még van hátra kilencven perc. Nincs titok, van egy stílusunk, azt akarjuk játszani kedden is, ez nem fogja meglepni az ellenfelet" - jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján Thomas Thomasberg, aki jó csapatnak nevezte a magyar bajnokot és egyértelműen támadó játékot vár tőle.

A tréner elárulta: mindkét balhátvédje sérült, így ez a poszt némi fejtörést okoz számára.

"Tudom, hogy lenyűgöző hangulat szokott lenni a Groupama Arénában, de ez nem újdonság számunkra, tavaly is átéltünk hasonlót Lengyelországban. Elsősorban a taktikára fókuszálok, a szakmai stáb majd foglalkozik a hőség okozta teendőkkel, ami nem lehet kifogás, mert mindkét csapatnak ugyanolyanok lesznek a körülmények" - fogalmazott Thomasberg.

A játékosok részéről az első meccsen gólt is szerző Adam Buksa nyáron azért is választotta a dán bajnokot, mert így a legrangosabb európai kupasorozatban szerepelhet.

"Ez csak a félideje a párharcnak, most más meccs lesz, az egy héttel ezelőtti sikert már magunk mögött kell hagyni, de szeretnék megismételni a mutatott játékot és az eredményt is" - fogalmazott a lengyel válogatott csatár.

Buksa kifejtette, noha a sűrű menetelés miatt hétvégén a dán bajnokságban kimaradt a keretből, de készen áll a meccsre akkor is, ha az hosszabbításba torkollna.

A BL-főtáblára jutáshoz a mostanival együtt két párharcot kell nyerni, a győztes az utolsó körben a szlovák Slovan Bratislava és a ciprusi APOEL továbbjutójával találkozik és legrosszabb esetben is az Európa-liga főtábláján szerepelhet. A vesztes átkerül a második számú európai kupasorozat selejtezőjének utolsó fordulójába, ahol a feröeri Klaksvík és a bosnyák Borac Banja Luka továbbjutójával küzdhet meg.

A kedden 20 órakor kezdődő visszavágót az M4 Sport élőben közvetíti.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport

El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks

A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport

Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét

Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.

2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport

Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!

A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.

2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport

Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.