Hírek
2011. Szeptember 22. 16:38, csütörtök |
Helyi
Forrás: saját forrás
Bringára pattantak a csornai széchenyisek
A csütörtök délután az egészség és a biztonság jegyében telt a csornai Széchenyi István Körzeti Általános Iskolában. A tanórák után az Európai Mobilitási Hét programjaihoz és az Autómentes Naphoz kapcsolódva a diákok biciklin, gördeszkán, görkorin gurultak, és hajtottak végre ügyességi feladatokat az iskolaudvaron és a piactéren. Mindezzel kettős célt akartak elérni az iskolában. Alakuljon ki az igény a gyerekekben az önálló és biztonságos közlekedés iránt. Ne akarják, még ha megtehetnék is, hogy mindennap autóval szállítsák őket iskolába. Ebben a korban nagyon fontos, hogy igényükké, napi rutinjukká váljon az egészséges életmód, a testmozgás.
A közlekedés viszont veszélyes üzem, ezért a biztonság legalább olyan fontos, mint az egészség. Ebben segítettek a Csornai Rendőrkapitányság szakemberei, akik akadálypályát állítottak össze a bicikliseknek. A játékos gyakorlatok közben meg is vizsgálták a résztvevők kerékpárjait, és amelyiknek a felszereltsége mindenben megfelelt a szabályoknak, arra ezt igazoló matricát ragasztottak.
Az eseményről képeket talál a kapcsolódó képgalériánkban.

Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 13:00, kedd | Helyi
Szalagkorlátnak hajtott egy autó az M85-ös autóúton Vitnyédnél
A 25. héten történt.
2026. Június 23. 09:00, kedd | Helyi
Megkezdődik a Csorna-Farád közötti kerékpárút felújítása
Figyelem, óvatosan közlekedjenek!
2026. Június 22. 13:00, hétfő | Helyi
Augusztustól már csak a plasztik személyi igazolvány érvényes
A régi igazolványokat cserélni kell.












