Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2019. Július 15. 13:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Buszbalesetet okozó olasz férfi ellen emeltek vádat Zalában

Buszbalesetet okozó olasz férfi ellen emeltek vádat Zalában

Vádat emelt a Zalaegerszegi Járási Ügyészség egy olasz férfi ellen, aki két évvel ezelőtt az M7-es autópályán maradandó fogyatékosságot is eredményező buszbalesetet okozott

– tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t. Pirger Csaba felidézte, hogy az akkor 57 éves olasz férfi 2017 júliusában az M7-es autópályán haladt autójával Nagykanizsa felől Zalakomár irányába. Nappali útviszonyok mellett a férfi egy szabályosan haladó moldáv autóbuszt akart megelőzni, amikor figyelmetlensége miatt autójával az előzött busz elejének ütközött.

A személyautó az ütközés miatt a bal oldali szalagkorlátnak hajtott és a füves padkán állt meg, az autóbusz pedig a jobb oldali szalagkorlátot mintegy 70 méter hosszan maga előtt felgyűrte, majd az oldalára borult. A szalagkorlát egy darabja belefúródott a buszba, átszakítva az éppen alvó váltósofőr fekhelyét és az utastér padlólemezét is.

A balesetben a váltósofőr nyolc napon túl gyógyuló, maradandó fogyatékosságot eredményező sérüléseket szenvedett, két utas nyolc napon belül gyógyuló sérülések miatt kellett ellátni.

A Zalaegerszegi Járási Ügyészség közúti baleset okozásának vétsége miatt emelt vádat az olasz autóvezető ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.