Hírek
2021. Július 12. 11:49, hétfő |
PR
Forrás: 24/7
Cirkuszi mutatványok az edzések porondján

Nem kell artistának lenni ezekhez a gyakorlatokhoz.
Minden kezdet nehéz, hatványozottan igaz ez, ha sportolásról van szó. Azoknak, akik felnőttként vágnak bele a mozgásba, nagyon nehéz megtenni az első lépéseket, hát még milyen nehéz lenne, ha slackline-on tennék mindezt. De ne siessünk ennyire előre. Az alábbiakban olyan mozgásformákat mutatunk be, amik első ránézésre bármelyik cirkuszban megállnák a helyüket, a másodikra viszont leginkább előcsalogatja a bennünk élő gyerekeket, hogy önfeledten élvezhessük a sportot.
Az előbb már említett slackline pontosan úgy fest, mint a kötéltánc, néhány apróságot leszámítva persze, például hogy nem kötélről és nem táncról van szó. A többi stimmel. Ez tehát azt jelenti, hogy a mozdulatsor, az egyensúlyozás egy vékony kifeszített valamin azonos, de ebben az esetben ez a kifeszített valami kötél helyett egy heveder, ami a feltalálóinak, a hegy- és sziklamászóknak köszönhető. A slackline nagyon hatékony az egyensúly fejlesztésében, javítja a koncentrációt, mindemellett pedig remek szórakozás. Különféle szélességű és hosszúságú hevederek kaphatóak, amiket edzettségi szintünktől függően tudunk magasabbra és magasabbra kifeszíteni. Életkortól függetlenül mindenki számára jó választás, ahogy a következő eszköz is.
A gyerekek túlnyomó többsége önfeledten élvezi az ugrálóvárakat, ami a szülőket sokszor egy otthoni trambulin beszerzésére motiválja. Arra viszont kevesen gondolnak, hogy a trambulin nem csak a gyerekek játékszere lehet. Mert bár szórakoztató és vidám mozgást tesz lehetővé, ez nem kizárólag a kicsik kiváltsága. A trambulin tehát nem csak játék, hanem egy olyan eszköz, amivel erősíthetjük az izmainkat, ízületeinket, de egészében a testünket, javíthatjuk az egyensúlyérzékünket, felpezsdíthetjük a vérkeringésünket, valamint még eközben szórakozhatunk is. Nem mellesleg terápiás eszközként is használják, a legyengült test erősítése gyanánt. Ha tehát szeretnénk belekezdeni valamilyen sportba, de nem bánnánk, ha közben lehetne kicsit játszani is, a slackline és a trambulin sem hiányozhat a háztartásunkból!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 16:43, csütörtök | PR
Időjósból időutazó: Németh Lajos a Szigetvári Várban kalandozott ,Vitézzé avatták
A Szigetvári Zrínyi Vár falai között barangolt a népszerű meteorológus Zrínyi Miklós nyomában. Hiteles, szórakoztató élményeken keresztül mutatta be elődjeink történelmi örökségét!
2025. Július 03. 16:28, csütörtök | PR
Németh Lajos jelenti: „A Szigetvári Gyógyfürdő fölött, mindig ragyog az ég!”
Németh Lajos, a Szigetvári Gyógyfürdő vendégeként kutatta a fürdő látható és láthatatlan kincseit és csodáit.
2025. Június 30. 14:55, hétfő | PR
Összefogás a fővárossal a klímasemlegesség jegyében
az együttműködés célja a fenntartható fejlődés és innováció elősegítése
2025. Június 18. 09:59, szerda | PR
Új korszak az innovációban?
a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát