Hírek
2015. Július 07. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Csak januártól kell két különböző méretű kuka közül választani
A kormány rendeletében jövő január 1-jére halasztotta a szemétszállítóknak azt a kötelezettségét, hogy két űrméretű kukát ajánljanak fel az ügyfeleknek.
Eredetileg a jogszabály július 1-jétől lett volna hatályos, hétfőn azonban az új rendelet jelent meg a Magyar Közlönyben.
A kötelezően felajánlandó két kuka közül az egyik nem lehet nagyobb 80 literesnél. Ha viszont valaki egyedül használ egy ingatlant, akkor a választható kisebb kuka nem lehet nagyobb 60 liternél. Az egyedüli használatot az önkormányzat igazolja.
Januártól kell alkalmazni azt az előírást is, hogy a 80, illetve a 60 literesnél nagyobb kukát milyen feltétellel ajánlhatja fel a szemétszállító. Eszerint a gyűjtőedényt egyedi azonosító jellel kell ellátni, az ürítést pedig - az azonosító jel alapján - elektronikusan rögzíteni kell.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
