Hírek
2022. Március 23. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csaknem ötezer óvodai és iskolai beruházás történt az elmúlt négy évben
Az elmúlt négy évben 4576 óvodai és iskolai beruházás indult, illetve valósult meg, amellyel javultak a gyermekek és a pedagógusok körülményei - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a 2018 óta elindult köznevelési beruházásokra 983 milliárd forintot fordított a kormány. Több programot is elindítottak, amelyek az iskolák és óvodák fejlődését szolgálják.
A TTT (tanterem, tanuszoda, tornaterem) programban 87 tornaterem-, tanuszoda- és tanteremfejlesztés valósult meg, a Modern városok programban pedig 37 beruházás történt, 49 milliárd forint értékben - írták.
Hozzátették: a Magyar falu programban 168 település kapott támogatást iskolaépület felújításához, 93 kistelepülésen épültek tornatermek, tornaszobák, valamint 496 kistelepülési óvoda fejlesztéséhez nyújtottak segítséget.
Az Emmi tájékoztatása szerint 99 milliárd forintot fordított a kormány az óvodai kapacitások bővítésére, 698 iskola és 1048 óvoda újulhatott meg.
Ezenfelül húsz nagyszabású agglomerációs köznevelési beruházás indulhat el, amely együttesen mintegy 150 milliárd forintos fejlesztést jelent - tudatta a tárca.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
