Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2018. Június 12. 17:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Családbarát önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete

Családbarát önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete

Családbarát önkormányzat díjat hirdetett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), a civil szervezet a családok életét könnyebbé tevő kreatív ötleteket kívánja elismerni.

A NOE a díjakat olyan településeknek adományozza, amelyek koncepcióikkal, intézkedésekkel a családos közösségeket erősítik.

Az elismerésre a település nagyságától, a gazdasági forrásoktól függetlenül lehet jelentkezni, a pályázat beadásának határideje szeptember 15. - olvasható a csalad.hu oldalon kedden megjelent írásban.

A szervezet tájékoztatása szerint a szakmai elismeréssel járó kitüntetést októberben az Országházban vehetik át a nyertesek. A pályázatra minden - akár korábban már díjazott - önkormányzat jelentkezhet.

A pályázó önkormányzatoknak ismertetniük kell, milyen támogatást nyújtanak a friss házasoknak, az újszülöttek családjának, vagy hogy milyen a bölcsődei szolgáltatásuk. Arra hívták fel a figyelmet, hogy sok mindent lehet tenni a családok érdekében, és ezekhez a lépésekhez nem feltétlenül pénzre, sokkal inkább szervezésre, odafigyelésre van szükség.

A pályázatok elbírálásakor nagyságuk, lehetőségeik, adottságaik alapján vizsgálja az önkormányzatokat a NOE. A pályázat részleteiről a NOE honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.

Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke emlékeztetett arra, hogy először 2005. július 11-én, a népesedés világnapján adták át az elismerést. Úgy vélte, az első díjátadó óta a család értéke, a társadalomban elfoglalt helye ugyan változatlan maradt, de már más eszközökkel lehet ezt megőrizni.

Elmondta, hogy az Év családbarát önkormányzata 2018. címmel oklevelet, díjat kapnak a települések, és az elismerés logóját használhatják a levelezésükben.

A NOE elnöke hangsúlyozta, hogy a Magyarországot és egész Európát sújtó súlyos demográfiai helyzet miatt kiemelkedően fontos minden olyan program, szándék, intézkedés, amely a családok biztonságérzetét növeli azért, hogy merjenek gyermekeket vállalni - áll a csalad.hu cikkében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.