Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2026. Február 15. 16:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron vármegyei rendőrség

Kifizették az árut, de nem kapták meg

Kifizették az árut, de nem kapták meg

Csalók áldozatává váltak.

Egy adásvételi oldalról rendelt egy csornai férfi mobiltelefon készüléket, amelynek ellenértékét az eladó által megadott számlaszámra elutalta.
Egy máriakálnoki lakos egy közösségi oldal hirdetése alapján szeretett volna régi pénzérméket vásárolni – szintén átutalta a tárgyak ellenértékét.
Bakonyszentlászlón élő férfi pedig három akkumulátort és egy töltőt rendelt az internetről, amelynek árát kifizette az eladónak.
Éjjellátó, hőkamerás távcsövet kívánt vásárolni online hirdetés alapján egy győrújbaráti személy, azonban az eladó silány minőségű napelemes rádiókészüléket küldött a megrendelt termék helyett.

A sértettek – miután szembesültek azzal, hogy csalás áldozatává váltak – kivétel nélkül próbálták keresni a hirdetőket, azonban azok elérhetetlenné váltak, így nemcsak a vágyott árucikket nem vehették át, de még a pénzüket sem látták viszont.

A fenti bűncselekményeket az illetékes rendőrkapitányságok a Mátrix Projekt keretében vizsgálják.

Az áldozattá válás elkerülése érdekében kérjük, fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:

  • Legyenek mindig körültekintők a közzétett hirdetésekkel kapcsolatban!
  • Soha ne utalják előre a közösségi oldalon keresztül eladásra kínált termékek vételárát!
  • Minden esetben ragaszkodjanak az utánvétes vagy a személyes, készpénzes fizetéshez!
  • Tekintsék át a hirdető profilját, korábbi bejegyzéseit, adatait, hogy nem álprofillal van-e dolguk!
  • Lehetőség szerint keressenek rá a hirdetővel kapcsolatos online véleményekre, hiszen gyakori, hogy korábbi sértettek tesznek közzé fontos információkat!
  • Gyanúra adhat okot, ha az eladó nem a saját nevén vezetett számlaszámra kéri az ellenérték megfizetését.
  • Amennyiben mód van rá, kérjenek telefonos elérhetőséget, amelyet felhívva ellenőrizzék, hogy valóban él-e a szám, és az eladóhoz tartozik!
  • Az eladásra kínált termékről kérjenek több, saját készítésű fotót a hirdetőtől, illetve kérjék annak személyes átvételét, hogy megbizonyosodhassanak róla, valóban azt a terméket akarják eladni, amelyet a hirdetésben megjelöltek!

Az internetes csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat aKiberPajzsoldalán találnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Helyi

Médiagenerációk kommunikációja és szokásai

Az előadás regisztrációhoz kötött

2026. Február 15. 09:00, vasárnap | Helyi

Az első hat hétben 14 ember halt meg lakástűzben

A katasztrófavédelem felhívása

2026. Február 14. 16:00, szombat | Helyi

Nutriagyérítés a védett területeken

Felhívás

2026. Február 14. 13:00, szombat | Helyi

Szépíró verseny gyerekeknek

Felhívás