Hírek
2021. Június 27. 15:09, vasárnap |
Sport
Forrás: mti - fotó: mti
Csányi: köszönet a szurkolóknak a fantasztikus hangulatért

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke megköszönte a magyar szurkolóknak a fantasztikus hangulatot, amit a nemzeti csapat találkozóin teremtettek a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon.
Az MLSZ honlapján megjelent köszöntőben az elnök úgy fogalmazott, a remek hangulat "egyértelműen hozzájárult a magyar férfi válogatott tiszteletre méltó szerepléséhez".
"Köszönöm, hogy az utazási nehézségek ellenére sokan idegenbe is elkísérték a csapatot" - tette hozzá a sportvezető.
Meglátása szerint annak érdekében, hogy Magyarország a jövőben is házigazdája lehessen rangos sporteseményeknek, illetve hogy a válogatott mindenkor telt házas buzdítás mellett játszhassa mérkőzéseit, a kitűnő szervezés mellett a sportszerű légkör is elengedhetetlen.
"Vendéglátóként ki kell vívni a széleskörű nemzetközi elismerést ezen a téren is" - áll az elnök köszöntőjében.
Csányi Sándor azt kérte azoktól a szurkolóktól, akiknek jegyük van a vasárnapi Hollandia-Csehország nyolcaddöntőre, hogy tiszteljék a résztvevő csapatok játékosait, szurkolóit, és minden tekintetben sportszerűen szurkoljanak.
"Tartózkodjanak a himnuszok kifütyülésétől, továbbá minden olyan kirekesztő (rasszista, homofób, soviniszta) megnyilvánulástól, amely beárnyékolná a magyar nemzeti válogatott és a szurkolók elismerésre méltó teljesítményét, és ezáltal az ország megítélését" - áll az üzenetben.
"A fentieket nem a Magyar Labdarúgó Szövetség miatt, hanem a magyar labdarúgás, a szurkolók és a magyar válogatott érdekében kérem önöktől" - fogalmazott az elnök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:31, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Csongvai és Vitális a keretben
Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.
2025. Május 20. 07:23, kedd | Sport
Genfi tenisztorna - Fucsovics készülhet Djokovic ellen
A 2018-as bajnok Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba a Genfben zajló, 596 ezer euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.
2025. Május 19. 07:30, hétfő | Sport
Emilia Romagna Nagydíj - Verstappen magabiztos győzelmet aratott Imolában
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője magabiztos győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíjon, Imolában.
2025. Május 18. 08:28, vasárnap | Sport
FA Kupa - Története első diadalát aratta a Crystal Palace
Története első diadalát aratta az angol labdarúgó FA Kupában a Crystal Palace, amely a Wembley Stadionban rendezett szombati döntőben 1-0-ra nyert a Manchester City ellen.