Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2018. Március 20. 14:04, kedd | Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:

Csehországban a korrupciót tartják a legégetőbb társadalmi problémának

Csehországban a korrupciót tartják a legégetőbb társadalmi problémának

Csehországban a korrupciót, a bevándorlást és a gazdasági bűnözést tartják az emberek a legégetőbb társadalmi problémának, s a legkevesebb nehézséget a kultúrában látják

- derült ki abból a februári országos felmérésből, amelynek eredményét kedden tették közzé Prágában.

A CVVM közvélemény-kutató intézet felmérésében a megkérdezettek 62 százaléka a korrupciót, 54 százalék a bevándorlást, míg 53 százalék a gazdasági bűnözést nevezte meg a legégetőbb problémának.

A felmérés résztvevőinek 48 százaléka az egészségügyet, a közbiztonságot és a szociális biztonságot minősítette súlyos gondnak. Mintegy 40 százalék viszont az ország belpolitikai és biztonsági helyzetét, a közkiadásokat és a gazdaság egészének a működését nevezte meg gyorsan orvosolandó problémaként.

"A lista végén a kultúra, az ellátás és a szolgáltatások színvonala található, amelyeket nagyjából 10-10 százalék tart súlyos gondnak" - olvasható a felméréshez fűzött magyarázatban.

A tavalyi hasonló felméréshez képest 51 százalékról 42 százalékra esett vissza azok aránya, akik az ország biztonságát tartják égető problémának. Hét százalékkal, 61 százalékról 54-re csökkent azok aránya, akiknek a bevándorlás jelent haladéktalanul megoldandó problémát. Visszaesett azok aránya is, akik a munkanélküliségben látnak nehéz problémát. Ez nyilván a javuló gazdasági helyzet következménye, hiszen februárban Csehországban négy százalék alatt volt a munkanélküliség.

A CVVM szerint általában nőtt a politikai helyzettel való elégedetlenség. A belpolitikát a tavalyi 31 százalék helyett jelenleg 42 százalék tartja égető gondnak, s jelentősen emelkedett, 32 százalékról 43-ra azok aránya is, akik megvizsgálnák Csehország tagságát az Európai Unióban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.