Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2019. Október 25. 07:26, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csirkehúsos bébiételt hívtak vissza szennyezés miatt

Csirkehúsos bébiételt hívtak vissza szennyezés miatt

Pürésített csirkehúsos bébiételt hívott vissza a dm-drogerie markt, mert nem zárható ki, hogy kék fóliadarabkák kerültek a termékbe - tette közzé honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön.

A tájékoztatás szerint a bébiételt a magyar dm üzletekben zárolták és visszahívják a fogyasztóktól. A dm értesítette a Nébih-et.

A termék neve dmBio csirkehúskészítmény, négy hónapos kortól adható a babáknak, 125 grammos kiszerelésű, minőségmegőrzési ideje 2021. január 21-én jár le.

A dm honlapján megjelent tájékoztatás szerint a bébiételt elővigyázatosságból hívták vissza. Arra kérik a vásárlókat, hogy az érintett lejárati idejű terméket ne fogyasszák el, az üzletek visszaveszik a bontatlan és a már bontott termékeket, blokk nélkül is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.