Hírek
2023. November 07. 13:28, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Csökkent a félelem az állásvesztéstől egy felmérés szerint
Tavaly ősz óta 39 százalékról 34 százalékra csökkent azok aránya, akik tartanak a munkahelyük elvesztésétől a következő 1 évben - közölte az BNP Paribas Cardif Biztosító kedden az MTI-vel.
Felmérésük szerint valamelyest az előző negyedévhez képest is kevesebben aggódnak az állásuk miatt. Az adatok alapján a foglalkoztatottak hangulatát továbbra sem befolyásolják a gazdasági nehézségek, a munkavállalói bizalom stabilizálódott - írták. A magyarok a saját kilátásaiktól függetlenül is kedvezően ítélik meg a munkaadók helyzetét, ugyanis 69 százalék szerint a cég, ahol dolgoznak, még több mint 5 évig biztosan megmarad.
A közlemény szerint az előző év hasonló időszakához képest 26 százalékról 33 százalékra nőtt azon háztartások aránya, amelyek kibírnának 3 hónapot a fő kereső munkanélkülisége esetén, de 20 százalékról 18 százalékra csökkent azoké, akiknek egy év után is lenne tartalékuk. További 24 százalék ugyanakkor legfeljebb 1 hónapot vészelne át, ráadásul az új álláslehetőség megtalálása sem lett könnyebb a visszajelzések alapján - tették hozzá.
A BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián közös kutatása 1200 fő személyes megkérdezésével készült. A felmérés életkorra, nemre, iskolai végzettségre és településtípusra reprezentatív - olvasható a közleményben.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód
Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt
Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.
2026. Április 11. 19:00, szombat | Életmód
20 perc természet 21 százalékkal csökkenti stresszt
Miért érezzük magunkat jobban és költünk többet, ha egy étterem teraszán ülünk?
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.
2026. Április 11. 12:00, szombat | Életmód
Ma van a magyar költészet napja
Ma van a magyar költészet napja; az ünnep alkalmából országszerte irodalmi programok, tárlatvezetések, könyvvásárok és számos más rendezvény várja az érdeklődőket.
