Hírek
2018. Február 16. 07:47, péntek |
Bulvár
Forrás: mti
Daniel Craig árverésre bocsátja Bond-autóját
Jótékonysági árverésen válik meg híres Aston Martin márkájú Bond-autójától a 007-es szerepét már négy filmben alakító Daniel Craig.
A Christie's aukciósház csütörtökön jelentette be, hogy a színész eladja a limitált darabszámban készült Aston Martin-típus kifejezetten számára gyártott példányát.
Az Aston Martin több mint 50 éve jellegzetes kelléke a Bond-filmeknek, először a Goldfinger című 1964-es epizódban ült egy Aston Martin DB5 sportkocsiban Sean Connery. Az autómárka Craig mind a négy Bond-filmjében megjelent.
A színész autója egy 2014-es Vanquish volt, ebből a típusból csak száz készült a márka századik születésnapjára. Craig kocsija persze a 007-es számot kapta. Az éjkék karosszériájú autóhoz a belső berendezés is sötétkék bőrből készült a színész kedvelt színvilágát tükrözve.
Az árverés bevételét a New York-i központú The Opportunity Network jótékonysági szervezet kapja, amely hátrányos helyzetű diákok továbbtanulását támogatja. Craig és felesége, Rachel Weisz is tagjai a szervezet igazgatótanácsának.
Az autó értékét előzetesen 400-600 ezer dollárra (100-150 millió forintra) becsülték. A Christie's február végén kiállítja Los Angeles-i bemutatótermében, majd New Yorkban árverezik el április 20-án.
Craig tavaly bejelentette, hogy még egyszer utoljára eljátssza James Bondot.
Ezek érdekelhetnek még
2024. Július 25. 07:40, csütörtök | Bulvár
Több mint félszáz fürdőben lesz Strandok éjszakája szombaton
A Magyar Fürdőszövetség kezdeményezésére az idén is megrendezik július 27-én a Strandok éjszakáját, az országos rendezvényhez már 60 fürdő csatlakozott az ország minden részéből.
2024. Július 23. 08:10, kedd | Bulvár
Emberre támadt egy medve az erdélyi Beszterce-Naszód megyében
Emberre támadt egy medve hétfőn este Beszterce-Naszód megyében, a Sajónagyfalu (Mariselu) községhez tartozó Sajószentiván (Santioana) településen, a férfi a lábán és az ágyékán megsérült
2024. Július 19. 08:11, péntek | Bulvár
Idén is megrendezik a kéklámpás járművek találkozóját az Aeroparkban
2024. Július 18. 07:56, csütörtök | Bulvár
Balaton-átúszás - Lezárták a nevezést
Elérte a 12 és félezres létszámlimitet a 42. Lidl Balaton-átúszásra jelentkezők száma, így a szervező Budapest Sportiroda szerda reggel 9-kor lezárta a nevezést.