Hírek
2014. Június 02. 10:00, hétfő |
Helyi
Forrás: saját forrás
Délelőtt versenyeztek, délután ünnepeltek a bodonhelyi önkéntes tűzoltók

125 éves a Bodonhelyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Szombat délelőtt még Bágyogszováton versenyeztek a körzeti önkéntes tűzoltó egyesületek hagyományos versenyén a bodonhelyi önkéntes tűzoltók, de a verseny után már újabb feladatuk volt.
A Bodonhelyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület idén ünnepli megalakulásának 125. évfordulóját. Az évfordulóról a délelőtti versenyen is megemlékeztek, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a kapuvári kirendeltség oklevelet adományozott az ünneplő csapatnak.
Bodonhelyen szombat délután Kenesei Ferenc polgármester köszöntötte a jubiláló egyesületet. Felelevenítette a 125 évet, megemlékezett az elődökról is. A Bodonhelyen élő egykori egyesületi tagok is meghívást kaptak, így több generáció ünnepelt együtt. Az egyesület egykori tagjai közül a legidősebb az idén 90 éves.
Kenesei Ferenc polgármester olkevéllel ismerte el a négy éve fiatalok vezetésével újjáalakult egyesület munkáját. Az oklevelet Kausits Csaba az egyesület elnöke és Kausits Miklós, az egyesület parancsnoka vették át.
Ezt követően felavatták az egyesület tulajdonában lévő, a tagok által teljesen felújított 1898-ban készült fecskendőt. A régi kocsit az egykori buszmegálló helyén állították fel. A helyszínt az önkormányzat alakította ki saját költségén.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 13:00, csütörtök | Helyi
Heti állásajánlatok
Új munkahelyet keresel? Nézz körül itt:
2025. Szeptember 18. 09:00, csütörtök | Helyi
Ismeretlen károkozó autósokat keresnek a rendőrök
A rendőrség a lakosság segítségét kéri.
2025. Szeptember 17. 16:00, szerda | Helyi
Rendbe tették a szili kerékpáros centrum területét
Önkéntes társadalmi munkában