Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Március 01. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Denevérekben mutatták ki az influenzavírust

Denevérekben mutatták ki az influenzavírust

Az influenza vírus A típusát nemrég denevérekben fedezték fel, amely az első bizonyítéka annak, hogy a denevérek, csakúgy mint a madarak a betegség hordozóivá válhatnak.

'Ez az első alkalom, hogy egy influenza vírust denevérekben azonosítottak, de jelenlegi formájában az emberre nem veszélyes' - mondta Suxiang Tong, az amerikai Járványvédelmi és Megelőzési Központ (CDC) kórokozó kutató osztályának vezetője.

Ezek a denevérek ugyanis gyümölcsökkel és rovarokkal táplálkoznak, így nem harapják meg az embert. Azt viszont nem lehet kizárni, hogy a kórokozóval valamilyen olyan mezőgazdasági terményt, gyümölcsöt fertőzhetnek meg, amelyet elfogyasztva az ember is megbetegedhet.

Most, hogy a tudósok már ismerik a talált kórokozó jellemzőit, megkísérlik kimutatni más denevérfajokban, egyéb állatfajokban és az emberben is. Arra kíváncsiak a kutatók, hogy a vírus mennyire fertőzésveszélyes. A vizsgálat következő fázisában ezért az influenzavírust hordozó denevérektől vért vesznek, majd megkísérlik egészséges társaik megfertőzését - írja a Discovery News.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.