Hírek
2019. Április 09. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: KEMÖH
Divat lett Magyarországon a népi kultúra
Divat lett Magyarországon a népi kultúra, az utóbbi időben cikiből trendivé vált a népi kultúrával foglalkozni – mondta a kultúráért felelős államtitkár hétfő este az M1 csatornán.
Fekete Péter emlékeztetett arra, hogy a napokban mutatták be a Magyarország, az élő hagyományok hazája című kiadványt, amely számba veszi a magyar népi kultúra kincseit.
A füzet elvégzi az elmúlt évek számvetését is - fűzte hozzá az államtitkár, kiemelve a Csoóri Sándor-programot, amelynek keretében 2018-ban 5 milliárd forint jutott hagyományőrzésre a központi költségvetésből. A támogatásnak köszönhetően 1960 program valósulhatott meg a Kárpát-medencében - számolt be.
Fekete Péter hangsúlyozta, hogy a mai kultúrpolitikának fontos a magyar népi kultúra, de kiemelte a szakemberek, népi iparművészek, zenészek szerepét is, akik nem hagyták elveszni a hagyományokat; a közös erőfeszítéseknek hála, mára a társadalom, a családok is elkezdtek érdeklődni a nép kultúra iránt - összegzett.
Ehhez persze kellettek az olyan műsorok is, mint a Fölszállott a páva népzenei vetélkedő, vagy a számos hagyományőrző rendezvény, ahol találkozni lehetett a népművészekkel - mondta Fekete Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
