Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2018. Január 02. 13:26, kedd | Belföld
Forrás: mti

Drágul a postázás január 16-tól

Drágul a postázás január 16-tól

Átlagosan 3 százalékkal drágulnak a postai szolgáltatások január 16-tól, több szolgáltatás esetén nem változnak a díjak - közölte a Magyar Posta Zrt. kedden az MTI-vel.

Nem emelkedik a leggyakrabban feladott termék, a nem könyvelt - más néven közönséges - levél, valamint az elsőbbségi levél díja, a levelezőlap és a képeslap ára. A hivatalos irat ára 10 forinttal 370 forintra, az ajánlott és tértivevény többletszolgáltatás pedig 5-5 forinttal 295 és 205 forintra nő.

A postai egyetemes szolgáltatásban nyújtott belföldi postacsomag ára a leggyakoribb, 2 kilogramm alatti súly esetén 1490 forintról 1530 forintra, az MPL üzleti csomag ugyanezzel a súlyhatárral 1690 forintról 1740 forintra, postaponti kézbesítés esetén 1320 forintról 1355 forintra emelkedik.

Az MPL Netcsomag a leggyakrabban igénybe vett S méret esetében háznál kézbesítés esetén 1530 forint, postaponti kézbesítésnél 1180 forint lesz. A belföldi EMS gyorsposta 1 kilogrammig 3790 forintról 3900 forintra nő.

Nem változik viszont a csomagautomata ára, sem az üzleti csomaghoz kapcsolódó többletszolgáltatások - például az értéknyilvánítás, délutáni vagy szombati kézbesítés - díjai, sem a nemzetközi csomagárak.

Az árváltozások részleteiről a Magyar Posta Zrt. honlapjának díjszabásokat bemutató felületén lehet tájékozódni.

Címkék: drágulás, posta

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld

Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén

Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal