Hírek
2020. Április 08. 07:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egyetemek alapítványi formába szervezéséről kezdődik vita a parlamentben
Az Országgyűlés szerdán tárgyal hat egyetem alapítványi fenntartási formába történő átalakításáról.
A hétfőn kezdődött ülés harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden hat általános vita szerepel.
A képviselők az elsők között mondhatják el a véleményüket a Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszának fejlesztéséről, kivitelezéséről és finanszírozásáról az innovációért és technológiáért felelős miniszter erről szóló törvényjavaslata alapján.
Az ülésnap végén kerül terítékre a felsőoktatási törvény módosítása, amelyhez kapcsolódóan hat intézmény válthat alapítványi fenntartásra: az Állatorvostudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Neumann János Egyetem, a Soproni Egyetem és a Széchenyi István Egyetem.
A parlament húsvét után, április 14-én, kedden fejezi be ülését, amikor a képviselők azonnali kérdéseket és kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
