Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2019. Július 25. 13:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre kisebb a pollenek szerepe az allergiában

Egyre kisebb a pollenek szerepe az allergiában

Egyre kisebb szerepet játszik a pollenek mennyisége abban, hogy mikor, milyen erősségűek az allergiás tünetek – közölte Nékám Kristóf allergológus csütörtökön az M1-en.

A szakértő azt mondta, a pollennek inkább már csak indító szerepe van, a pollenszám változásával nem párhuzamosak a tünetek. Ha például leesik a pollenszám, nem biztos, hogy enyhülnek a tünetek.

Ennek oka a világ és az életmód változása, ezért ahhoz, hogy az allergiahelyzet ne romoljon tovább, a környezetszennyezéssel kell valamit kezdeni – vélekedett.

Hozzátette, jelenleg a magyar lakosság 25-30 százalékát érinti valamilyen allergia.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.