Hírek
2018. Július 18. 07:23, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum
Egyre népszerűbb a balatoni komp
Egyre népszerűbb a Szántód és Tihany közötti balatoni komp, az év első felében tíz százalékot meghaladó volt a forgalomnövekedés a múlt év azonos időszakához képest.
A balatoni komp idén július közepéig 13 százalékkal több embert, és 15-15 százalékkal több gépjárművet, illetve kerékpárt szállított, mint 2017 hasonló időszakában - derült ki a kedden a félmilliomodik utast köszöntő Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) MTI-hez eljuttatott közleményéből.
A kompközlekedést tavaly több mint 1,1 millió utas vette igénybe, ami a 2016-os rekordévet is túlszárnyalta. A Bahart 2018-ban ismét kiemelkedő forgalomra számít, amit az eddigi eredmények igazolnak - áll a közleményben, jelezve: az idén az előző évhez képest egy héttel korábban köszönthette a társaság a félmilliomodik utast.
A komp az augusztus 26-ig tartó főidényben Szántódról 6.40 és 23.20 között, Tihanyból 7.00 óra és 23.40 között 40 percenként indul, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén 4 komppal szinte folyamatosan biztosítják az átkelést a Balaton két partja között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
