Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2012. Február 29. 14:11, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Egyre több a halott - rengetegen az üzem romjai alatt

Egyre több a halott - rengetegen az üzem romjai alatt

Tizenhatra emelkedett a kínai vegyi üzemben történt keddi robbanás halálos áldozatainak száma, s több tucatnyi munkást még keresnek a romok alatt - jelentette helyi forrásokra hivatkozva a Hszinhua hírügynökség szerdán.

A baleset az észak-kínai Hopej (Hebei) tartomány Csaohszian (Zhaoxian) megyéjében a reggeli órákban teljességgel lerombolt egy műhelyt, amelyben mintegy százan dolgoztak. Több mint 40 sérültet szállítottak kórházba.

A nagy erejű detonáció két kilométeres körzetben betörte az épületek ablakait. A mentőszolgálat arról tájékoztatott, hogy az éjszakai mentést felfüggesztették, mert fennállt a további robbanások veszélye.

A mentők kedden este 13 embert mentettek ki a romok alól, a túlélők utáni kutatás szerdán folytatódik.

Az érintett Keeperchemical Industries Co. vállalatról csupán annyit közöltek, hogy gyárát 2005-ben építette mintegy 217 millió jüanból, vagyis körülbelül 7,5 milliárd forintból. A baleset körülményeit még vizsgálják.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.

2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.