Hírek
2021. Szeptember 04. 15:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre több diák kaphatja ingyen a tankönyveket

Egyre több diák kaphatja ingyen a tankönyveket, így már 1,2 millió tanuló családjának nem jelent anyagi terhet azok megvásárlása - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter szombaton Facebook-oldalán.
Novák Katalin a videóban azt mondta, már az általános iskola minden évfolyamában, a középiskolában és a szakképesítésben is ingyen adják a tankönyveket.
"Tehát egyre szélesebb körnek adjuk ingyenesen az államilag biztosított tankönyvellátást. Ezzel is igyekszünk a családoknak a terhein enyhíteni" - fogalmazott Novák Katalin
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.