Hírek
2017. Április 28. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többen jönnek Afrikából Európába

Folyamatosan nő az Afrikából Európába tartó migrációs nyomás - mondta Janik Szabolcs, a Migrációkutató Intézet munkatársa az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
A kutató hangsúlyozta, a migrációs okokat csak hosszú távú tervekkel lehet kezelni, ezért fontos lenne már most lépéseket tenni ezen a téren. Szerinte ezek közé tartozhat a munkahelyek létrehozása, a politikai stabilitás támogatása és a szervezett bűnözői csoportok elleni hatékonyabb fellépés.
"Az a probléma, hogy ez nem megy a kibocsátó (...) térségek nélkül, vagyis Európa önmagában hiába szeretné e célokat elérni, egyedül képtelen lesz sikert felmutatni" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 28. 13:15, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: novemberben közel fél havi nyugdíjjal többet visz a postás
Nyugdíj-kiegészítést fizet a kormány, novemberben átlagosan közel fél havi nyugdíjjal többet visz a postás az időseknek - jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
2023. Szeptember 28. 13:14, csütörtök | Belföld
MNB-igazgató: év végére 7-8 százalék közé lassul az infláció
2023. Szeptember 28. 10:02, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor hamarosan bejelentést tesz
A miniszterelnök facebook posztjából egyelőre csak annyi derül ki, hogy a kormány döntött. Hogy miről, azt hamarosan megtudjuk.
2023. Szeptember 28. 09:57, csütörtök | Belföld
Több mint ezer gyermekkel kevesebb született idén, mint tavaly
Az előzetes adatok szerint 2023 augusztusában 7695 gyermek született, és 9504 ember halt meg. 2022 augusztusához képest a születések száma 5,3, a halálozásoké 11, a házasságkötéseké pedig 17 százalékkal csökkent.