Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2018. Február 14. 05:01, szerda | Sport
Forrás: mti

Együttműködési megállapodás a katari szövetséggel

Együttműködési megállapodás a katari szövetséggel

Együttműködési megállapodást kötött a magyar (MLSZ) és a katari (QFA) labdarúgó-szövetség vezetősége Dohában.

A QFA honlapjának beszámolója szerint az MLSZ-t Csányi Sándor elnök, Berzi Sándor alelnök és Vági Márton főtitkár képviselte a megbeszélésen.

A megállapodás tartalmazza például az edzők oktatását, a játékosok és a játékvezetők kölcsönös fejlesztését, az utánpótlás-nevelési ismeretek cseréjét, és rendelkezik a válogatottakkal kapcsolatos együttműködésről is.

Berzi Sándor hangsúlyozta, hogy a két szövetség közötti kooperáció már hosszú ideje létezik, ezt bizonyítja a játékvezetői csereprogram is.

"Az aláírási ceremónia csupán formalitás volt, hiszen mélyen gyökerezik és már évek óta jól működik a kapcsolatunk a QFA-val" - nyilatkozta az alelnök.

Hozzátette, rácsodálkozott a katari létesítményekre, amelyek az időjárásnak köszönhetően lehetővé teszik azt is, hogy a téli időszakban magyar csapatok ideális körülmények között edzőtáborozhassanak a közel-keleti országban, míg a katari együttesek nyaranta látogathatnának Magyarországra.

Utánpótlás-szinten már zajlanak megbeszélések barátságos meccsekről, és a felnőtt válogatottak is megmérkőzhetnek egymással, ha a Nemzetek Ligája miatt sűrűvé vált idei program lehetővé teszi.

A 2022-es világbajnokságnak Katar lesz a házigazdája.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 07:52, szombat | Sport

Kronome Ákos: Nyomni fogjuk, nem szeretnék elaludni az elején!

Villáminterjú Ákossal a hévégi raliverseny előtt.

2025. November 08. 07:50, szombat | Sport

Juhász Csaba: Szeretnénk egy-két jó szakaszt eredményt elérni

Beszélgetés Csabival a pilótával, a Zemplén Rally rajtceremóniája után, ami a Szerencsi Várban került megrendezésre.

2025. November 07. 07:31, péntek | Sport

Európa-liga - Keane: büszke vagyok a csapatra, mindenki megdolgozott a sikerért

A Ferencváros vezetőedzője büszke a játékosaira és szerinte minden egyes futballista hozzátette a magáét a bolgár Ludogorec 3-1-es legyőzéséhez az Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti negyedik fordulós mérkőzésén.

2025. November 06. 07:38, csütörtök | Sport

Európa-liga - Keane: minden lehetséges forgatókönyvre felkészültünk

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a szakmai stábbal minden lehetséges forgatókönyvre felkészítették a játékosokat a vendég bolgár Ludogorec elleni, csütörtök este sorra kerülő Európa-liga alapszakasz-mérkőzésre.