Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2017. Május 23. 18:16, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elárasztott egy óvodát a víz Péterin

Elárasztott egy óvodát a víz Péterin

Elárasztott egy óvodát a lezúduló esővíz kedd délután a Pest megyei Péterin - közölte Csámpai Attila, a megyei katasztrófavédelem szóvivője az MTI-vel.

A szóvivő szerint az eső először a Petőfi Sándor utcában lévő óvoda udvarát áztatta el, majd a víz befolyt az épületbe.

A gyermekekért érkező szülők nem tudtak bejutni az épületbe, ezért hívták a tűzoltókat.

Jelenleg a szakemberek az ablakon keresztül mentik az óvodában rekedt gyermekeket, a szivattyúzást csak ezt követően tudják megkezdeni, addig homokzsákokkal vették körbe az épületet - fűzte hozzá.

Elmondta azt is, Péterin több házat és utcát is elárasztott a víz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.