Hírek
2018. Augusztus 21. 19:00, kedd |
Bulvár
Forrás: mti
Életműdíjat kap Danny DeVito

Danny DeVito életműdíjat kap szeptemberben a 66. San Sebastián-i Filmfesztiválon.
A színész a Dosnostia-díjat szeptember 22-én veheti át a spanyol filmmustrán, ahol az Apróláb című új animációs filmet is bemutatják, melyben az egyik hősnek kölcsönözte a hangját - írta a The Hollywood Reporter.
A fesztivál szervezői kiemelték, hogy DeVito öt évtizedes pályafutása alatt színházban, filmen és televízióban színészként, producerként és rendezőként is sikeres életművet épített fel. Golden Globe- és Emmy-díjjal ismerték el színészi tehetségét. Kitűnő alakításai között sorolták fel a Taxi és a Felhőtlen Philadelphia című tévésorozatban, valamint a Száll a kakukk fészkére, a Becéző szavak, A smaragd románca, az Ikrek és a Bádogemberek című filmben nyújtott játékát.
DeVito emlékezetes alkotásai közé tartozik több olyan film, amelyeket színészként és rendezőként is jegyzett, köztük a Rózsák háborúja, a Hoffa, a Dobjuk ki anyut a vonatból és a Matilda, a kiskorú boszorkány. Producerként pedig mások mellett Quentin Tarantino, Steven Soderbergh és Milos Forman filmjein dolgozott - fűzte hozzá a fesztivál a közleményében.
A San Sebastián-i Nemzetközi Filmfesztivált szeptember 21. és 29. között rendezik meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár
Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe
Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.
2025. Június 11. 07:05, szerda | Bulvár
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére
Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére a Farkasréti temetőben, az ellopott alkotás helyére – tájékoztatta Porga József, az író egyik örököse az MTI-t kedden.
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Bulvár
XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk
A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban