Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig

- tájékoztatott Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért felelős államtitkára.

Hozzátette: Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékgyűjtési mozgalmát, a TeSzedd! programot április 7. és 13. között tartják, az akcióban önkéntesként és koordinátorként is részt lehet venni. Az eszközökről és az összegyűjtött hulladék elszállításáról a szervezők gondoskodnak - erősítette meg.

Kitért arra, hogy már 13 éve rendezik meg, és egyre népszerűbb a kampány, tavaly több mint 700 helyszínen segítettek az oktatási intézmények, és mintegy 2300 helyszínen több mint százezer ember vett részt benne. Várják az önkormányzatokat, civil szervezeteket, vállalati szférát is, alapvetően a háztartási jellegű hulladédok összegyűjtésére fókuszálnak, ami biztonságosan gyűjthető. A középiskolásoknak pedig közösségi szolgálatként is beszámít ez a rendezvény
- mondta.

Raisz Anikó a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában azt is elmondta, hogy tavaly 860 tonna hulladékot gyűjtöttek össze. A veszélyes hulladék, akkumulátor, gumiabroncs nem gyűjthető a Te szedd! keretében, azt a hulladékradar alkalmazásban kell jelezni.

Címkék: szemétszedés, teszedd

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.