Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2017. Március 19. 10:19, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Elítéltek egy rendőrt, aki lehallgatóeszközt tett nevelt gyermeke táskájába

Elítéltek egy rendőrt, aki lehallgatóeszközt tett nevelt gyermeke táskájába

Tiltott adatszerzés bűntette miatt 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy rendőrt, aki nevelt gyermekének táskájába tett egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat,

hogy megismerhesse az édesapjával és a nagyszüleivel folytatott beszélgetéseit - közölte a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a rendőr törzszászlós, K. T. a szabadidejében, 2015. május 23-án tett nevelt gyermekének hátizsákjába egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat, bekapcsolva. Ezután a gyereket annak apai nagyszüleihez vitte.

Mint ismertették, a vádlott azért helyezte el a tollat a hátizsákban, hogy azzal rögzíthesse, megismerhesse a gyermek és a nagyszülők, valamint a gyermek és édesapja közötti beszélgetéseket. Azonban a nagyszülők megtalálták az eszközt a hátizsákban és feljelentést tettek.

Közölték: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és védője még nem döntött a fellebbezéstől.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.