Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2018. Március 01. 11:46, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődött a két hajléktalant megölő 16 éves fiú pere

Elkezdődött a két hajléktalant megölő 16 éves fiú pere

Elkezdődött csütörtökön a 16 éves M. Apolló pere, aki tavaly tavasszal egy éjszaka olyan súlyosan bántalmazott Tatabányán két hajléktalant, hogy mindketten a helyszínen meghaltak.

A Tatabányai Törvényszéken a vádiratot ismertető ügyész elmondta, hogy a fiút több, védekezésre képtelen ember sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel és kifosztással vádolják. Az elkövető a bűncselekményeket beismerte.

A vádlott édesanyjával és öccsével élt egy egyszobás tatabányai lakásban. A fiúnak az anyjával rossz kapcsolata volt, 2016-ban maga kérte a gyámhatóságot, hogy vegyék állami gondozásba. Magatartási problémái miatt tavaly áprilisban felmerült intézeti nevelésbe vétele.

A hazafelé tartó M. Apolló április 30-án hajnalban a Tatabánya központjában lévő buszmegállóban felébresztett egy alvó hajléktalant, akivel több hónappal korában összeszólalkozott. Dulakodni kezdtek, majd a fiú annyira megrugdosta, megtaposta a földre esett férfit, hogy a helyszínen meghalt.

Az elkövető ezután a lépcsőházukban üldögélt, mert anyját nem akarta felébreszteni. Egy idő után járkálni kezdett a környéken, felkeltett egy másik hajléktalant, ütlegelte, rugdosta, később a magatehetetlen ember cipőjét ellopta. A férfi a helyszínen nagy szenvedések után meghalt.

A vádlott ezután hazament, evett, tévét nézett, majd lefeküdt aludni, a rendőrök ébresztették fel.

M. Apolló a bíróság előtt nem tett vallomást, kérdésekre sem válaszolt. A bíró által felolvasott nyomozati vallomásában azonban korábban azt mondta, hogy mindkét áldozata lélegzett, amikor magára hagyta őket, és nem tudja, hányszor ütötte meg őket. A bűncselekményeket nem tervezte el előre, az áldozatokat nem akarta megölni - állította akkor.

Az ügyben elsőként azok tettek tanúvallomást, akik a holttesteket megtalálták.

A tárgyalást pénteken további tanúk és szakértők meghallgatásával folytatják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget