Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2021. Február 10. 16:09, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Energiahivatal: biztosított a hazai gázellátás

Energiahivatal: biztosított a hazai gázellátás

Biztosított a hazai földgázellátás, a következő hideg napok alatt sem valószínűsíthető olyan helyzet, ami az ellátásbiztonságot veszélyeztetné

- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI kérdésére. A hivatal válaszában hangsúlyozta, hogy a földgázellátás több forrásból biztosított: importból, a földgáztárolókban a nyári időszakban elhelyezett készletekből és a hazai termelésből; ezek folyamatosan elérhetőek.

A február 7-i adatok szerint a magyarországi földgáztárolókban 4,17 milliárd köbméter gáz van, a töltöttség 65,9 százalékos.

Az elmúlt évek kiértékelése alapján a földgázfelhasználásban az importforrás az elsődleges, 70 százalék körüli. Mintegy 20 százalék a tárolóból kinyert gáz, ami eredetileg szintén importforrás, a hazai termelés pedig 10 százalék körüli arányt tesz ki - jelezte a MEKH.

Az átlagos téli fogyasztás napi 40-50 millió köbméter szokott lenni, ennek nagyjából a fele lakossági, a másik fele ipari felhasználásra megy. Az eddigi téli felhasználás átlagos az utóbbi néhány évvel összevetve - közölte a hivatal.

Címkék: gáz, gázellátás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.