Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2012. Augusztus 29. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

E.On: ne szólj szám, nem fáj fejem

E.On: ne szólj szám, nem fáj fejem

Az E.On nem kívánta kommentálni a miniszterelnök szavait, miszerint Magyarország pillanatokon belül visszaveszi a magyar leányvállalatát.

Az Orbán Viktor általános beszédében elhangzó konkrét információ és az E.On passzivitása is azt mutatja, hogy már előrehaladott tárgyalások folynak a felek között – mondják az Equilor elemzői.

Korábbi sajtóhírek szerint a kormány 800 millió eurót ajánlott az E.On Magyarországért, míg a cég 1,2 milliárd euróra taksálta a leányt. Utóbbi 330 milliárd forint lenne, amit bőségesen fedezne a kormány 2000 milliárdos MNB-nél elhelyezett betéte. Az elemzők szerint a kérdés inkább az, hogy egy ilyen akció mennyiben érintené az eredményszemléletű hiányt. A MOL pakett vásárlásakor befolyó magánnyugdíjpénztári pénzek akkor megoldották e problémát, de ezúttal már nincs ilyen lehetőség.

Orbán Viktor szombaton egy rendezvényen jelentette be, hogy visszavásárolják az E.ON-t a németektől. Az E.ON 2005-ben vásárolt többségi részt a Mol földgázüzletágában több mint 2 milliárd euróért. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes szerint a vásárlási szándék része a közműszolgáltatások nonprofittá tételéről szóló elképzelésnek.Hegedűs Miklós, a GKI ügyvezető igazgatója szerint számítani lehetett egy ilyen kormányzati lépésre, de mint mondja a költségvetésben nincs olyan forrás, amelyből egy ilyen kivásárlás finanszírozható lenne. Hegedűs Miklós szerint ha ez az üzlet megvalósul, az 'nagyon fontos és nagyon fájdalmas' üzenet lenne a külföldi befektetőknek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát