Hírek
2017. Február 02. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés

A magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés fokozásáról határozott a kormány.
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározat szerint a külgazdasági és külügyminiszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell gondoskodnia az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó diplomáciai feladatok ellátásáról.
Az ezzel kapcsolatos feladatokra az idei költségvetésben 192 millió forintot csoportosítanak át.
A kormányhatározat rögzíti továbbá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek és a nemzetgazdasági miniszternek kell előterjesztést készítenie az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó feladatok folyamatos, hosszú távú ellátásához szükséges forrás biztosításáról, a jövő évtől kezdődően a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.