Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2015. November 30. 08:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

EU-török csúcs - a magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett

A magyar álláspont európai szinten is győzedelmeskedett - értékelte a Migrációkutató Intézet főigazgatója az európai uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozójának eredményét.

Orbán Balázs az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában elmondta: "sikerült közös nevezőre jutni", a zárónyilatkozatból jól látszik, hogy a mostani, kontrollálatlan bevándorlás nem jó az unió egyik tagállamának sem.

"Ebben tulajdonképpen a magyarok által elkezdett álláspont európai szinten is győzedelmeskedett" - fogalmazott.

Hozzátéve: jelenleg arról folyik a vita, hogy hogyan lehet elérni az Európába érkező migránsok számának csökkentését.

Orbán Balázs szólt arról is: az, hogy kilenc uniós tagállam Törökországból átvenne menedékkérőket, arra utal, hogy ők szeretnék a "nyitott kapuk politikáját megtartani".

Az uniós és a török vezetők brüsszeli rendkívüli csúcstalálkozó keretében zárónyilatkozatban fogadták el vasárnap azt a közös akciótervet, amely a remények szerint kulcs lehet a menekültválság megoldásához és felgyorsíthatja Törökország uniós csatlakozását is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.