2014. November 14. 14:37, péntek | Helyi
Forrás: Castrum SC Kapuvár

Európa-bajnoki dobogón a kapuvári karatésok

Egy ezüst, két bronz és egy ötödik hely az EB-n.

November 7-8-án, a litvániai Kaunasban rendezték a 2014-es U16, U22 és Felnőtt Open Kyokushin Karate Európa Bajnokságot. A Castrum SC Kapuvár sportolói 1300 km-t autóztak, hogy megmérettessék magukat Európa legjobbjai közt.

A kétnapos versenyen 5 tatamin zajlottak a küzdelmek. Az U16-os női -55 kg –os kategóriában Bán Lili a Bercsényi Miklós Sportiskola 9. osztályos tanulója bronzérmet szerzett, míg Pantelics Bence a Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium tanulója küzdelemben Európa dobogójának második fokára állhatott. Bence vasárnap is tatamira lépett, és KATA (formagyakorlat) versenyszámban 14 társa közül lett bronzérmes.

A Castrum SC karatésai 1 ezüst-, és 2 bronzéremmel, valamint Barzsó Rebeka az U22-esek közt elért 5. helyezéssel, az Európa Bajnokság legeredményesebb magyar csapataként térhettek haza.

Németh Gábor, és Pantelics Péter edzők eredményes 2014-es esztendőt zártak tanítványikkal.