Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2020. Június 25. 15:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Évente 80 ezer családot érint a csecsemőgondozási díj

Mintegy 80 ezer családot érint évente a csecsemőgondozási díj - mondta Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár csütörtök reggel az M1 csatornán.

A helyettes államtitkár elmondta, a korábbi 70 százalékról a bruttó fizetés 100 százalékára emelkedik jövő július 1-jétől a csecsemőgondozási díj (csed) összege.

Ez azt jelenti, hogy a gyerek megszületését követő hat hónapban jobb anyagi körülmények közé kerül a család, mint azt megelőzően volt, ugyanis a csed után csak személyi jövedelemadót kell megfizetni, nyugdíjjárulékot és társadalombiztosítási járulékot nem - mondta.

Hozzátette, mindez évente mintegy 28 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek.

Kiemelte, hogy emellett továbbra is igénybe lehet venni a családi adókedvezményt és a fiatal házasoknak szóló adókedvezményt.

Az adatok szerint 40 éve nem volt olyan magas a házasodási kedv, mint az elmúlt hónapokban, ami azt jelenti, hogy még a koronavírus-járvány sem vetetett vissza ezt a hajlandóságot. Márpedig éppen az a kormány célja, hogy növelje a fiatalok házasodási és gyermekvállalási kedvét - mondta Beneda Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P

2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld

Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára

Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.