Hírek
2018. Szeptember 26. 12:27, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Évtizedes konfliktusra lehet számítani Kína és Amerika között szakértő szerint
Évtizedes konfliktusra lehet számítani Kína és Amerika között, mert a kínai gazdaság felnőtt az amerikaihoz és politikai befolyásban is kezd felzárkózni
- vélekedett Salát Gergely Kína-szakértő az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanszékvezetője rámutatott arra, hogy Kína felemelkedése miatt az eddig egypólusú világ több pólusúvá vált.
Szerinte a konfliktus akkor ér majd véget, ha Amerikának sikerül ezt "feldolgoznia", vagy valamelyik vezető meghátrál.
Kína felemelkedésében az is szerepet játszik, hogy Amerika kivonul a szabadkereskedelmi rendszerből, Kína pedig a legfőbb hirdetőjévé válik - jegyezte meg.
A szakértő kitért arra is, hogy az egymásra kiszabott büntetővámok miatt a fogyasztók már most rosszul jártak mindkét oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.
