Hírek
2012. Július 31. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Ez már brutális: új csúcson a spanyol munkanélküliség, esett a GDP
Sajtóhírek szerint egy 300 milliárd euró értékű spanyol mentőcsomagról tárgyalt a spanyol gazdasági miniszter a német pénzügyminiszterrel múlt héten, amikor jelentősen megugrottak a hozamszintek. A németek a hírek szerint azonban nem támogatják a mentőcsomag gyors tető alá hozását, hanem inkább megvárnák, míg az állandó stabilitási alap, az ESM megkezdi működését. Ezeket az értesüléseket a spanyol vezetők erősen cáfolták.
A spanyol munkanélküliség új csúcsot döntött az első negyedévben, a ráta 24,6 százalékra emelkedett, ami ugyan egy árnyalattal kedvezőbb, mint amit vártak, de 1976 óta nem látott magas szintet jelent - számoltak be róla a Quaestor elemzői.A ma reggeli friss adatok szerint a spanyol gazdaság 0,4 százalékkal zsugorodott az előző negyedévhez képest, ami megfelelt a várakozásoknak. Az első negyedévben 0,3 százalékos volt a spanyol GDP-csökkenés. A Valutaalap is aggodalmát fejezte ki pénteken, az adóemelések és egyéb kiadáscsökkentések tovább ronthatják a spanyol gazdaság teljesítményét. Az IMF az idei évre 1,2 százalékos recessziót jósol, míg a korábbi előrejelzésükben csak fele ekkorra visszaesés szerepelt. A spanyol 10 éves kötvényhozamok 6,6 százalékon állnak ma reggel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:10, szerda | Külföld
Olyan képet posztolt a Fehér Ház, amin Trump Grönlandot kémleli az ablakból
Provokatív fotómontázst osztott meg a Fehér Ház: a képen Donald Trump az Ovális Iroda egyik ablaka előtt áll, tekintetét egy utólag odaszerkesztett, hatalmas Grönland-térképre szegezve.
2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld
Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"
Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
