Hírek
2019. Június 25. 11:51, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy fegyverarzenált birtokló nagyatádi gyűjtőt
Két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Nagyatádi Járásbíróság azt a férfit, aki arzenált alakított ki a lakásában – tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
A 64 éves nagyatádi vádlott éveken át kedvtelésből gyűjtött lőfegyvereket, lőfegyver-fődarabokat és lőszereket, holott erre nem volt engedélye. A tárgyak többségét páncélszekrényben tartotta, de gyűjteménye egyébként működőképes büszkeségeit – egy sörétes puskát és egy revolvert – szobája falán helyezte el.
A bűncselekményre 2018 karácsonyán derült fény. A nagyatádi rendőrök félautomata és egylövetű pisztolyokat, sörétes puskát, revolvereket, mintegy kétszáz lőszert és több kilogramm lőport foglaltak le a férfinál.
A Nagyatádi Járásbíróság – előkészítő ülésen – a büntetlen előéletű és beismerő vallomást tett vádlottat lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettében mondta ki bűnösnek és az ügyészség indítványával megegyezően ítélte el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 17:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: a franciákkal és az oroszokkal együtt felgyorsítjuk a paksi beruházást
2026. Február 13. 13:00, péntek | Belföld
Nagy Márton szerint a magyar kormány gazdaság- és vállalkozóbarát
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
